Zdrowie i dobre samopoczucie Pacjenta jest dla nas priorytetem

Dysponujemy rozbudowaną infrastrukturą

Jesteśmy otwarci na współpracę

Jesteśmy rzetelnym partnerem dla wszystkich współpracujących z nami podmiotów

Nauka

Instytut jest ośrodkiem specjalizującym się w rozwijaniu nowych metod leczenia oraz rehabilitacji chorych z zaburzeniami psychicznymi i neurologicznymi.

Współpraca

Jesteśmy otwarci na podjęcie współpracy w ramach zróżnicowanych form partnerstwa oraz tworzenia konsorcjów badawczo-rozwojowych. Zapraszamy do współpracy.

Strefa pacjenta

Nasza oferta usług medycznych w zakresie problemów zdrowotnych o podłożu psychicznym i neurologicznym – szpital, poradnie, badania, izba przyjęć.

Konkursy na świadczenie usług medycznych.

Co nowego?

VIII Sympozjum Psychiatryczne
Staż na Oddziale Dziennym III Kliniki Psychiatrycznej IPiN
Konkurs dla doktorantów na stypendium naukowe dla młodych naukowców
Pielęgniarstwo Psychiatryczne. Między ideą a codziennością - Konferencja
Otwarcie Centrum Leczenia Światłem Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Przetarg na zbycie Tomografu Komputerowego GE Medical Systems Lightspeed Pro 32
Projekt zakupu tomografu
Staż psychologiczny do certyfikatu psychoterapeuty i specjalizacji w Klinice Dzieci i Młodzieży

Konferencja Zdrowe ciało i duch - zaburzenia psychiczne w gabinecie lekarza rodzinnego.
Konferencja Szkoleniowa: Co nowego w udarze w 2017? Zastosowania praktyczne
Konferencja Naukowa: POWIKŁANIA TERAPII W UDARZE | UDAR JAKO POWIKŁANIE
I Nagroda podczas Międzynarodowej Konferencji Telemedycyna i e-Zdrowie
Konferencja - Nie bój się psychiatry
Nowa Grupa Terapeutyczna w PZP
X Piknik Zdrowia Psychicznego
Prezentacja publiczna założeń projektu dotyczącego cyfryzacji zasobów Instytutu Psychiatrii i Neurologii w ramach poddziałania 2.3.1 PO PC. Digital Brain – cyfrowe zasoby Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Instytut Psychiatrii i Neurologii podpisał umowę na dofinansowanie
Konferencja naukowa: Powikłania Farmakoterapii Stosowanej W Udarze Mózgu Udar Jako Powikłanie Farmakoterapii
X Seminarium poświęcone realizacji środka zabezpieczającego w psychiatrii
I Kongres Zdrowia Psychicznego
Instytut Psychiatrii i Neurologii członkiem Sojuszu Współpracy Szpitali Chińskich i Europy Środkowo- Wschodniej (China-CEEC Hospital Cooperation Alliance, CC-HCA).
Wystawa: „Zagłada chorych psychicznie – pamięć i wyzwanie”
Światowy Dzień Zdrowia 2017: Depresja - porozmawiajmy.
Pierwszy Kongres Zdrowia Psychicznego

Czy wiesz?

Dr

Jakie objawy świadczą o występowaniu depresji?

Depresja jest chorobą, która dotyczy sfery emocjonalnej, motorycznej, poznawczej i somatycznej człowieka. W obszarze uczuć przeważa smutek, przygnębienie, niemożność odczuwania radości („nic nie cieszy”), czasami występuje rozdrażnienie. Chory ma uczucie ciągłego zmęczenia, braku energii. W funkcjonowaniu przejawia się to poprzez zmniejszenie aktywności, utratę zainteresowań, spowolnieniu w wykonywaniu codziennych czynności. Wraz z nasileniem choroby osoba staje się apatyczna i przejawia niechęć do podejmowania działalności. Wśród somatycznych oznak choroby występują trudności ze snem: osoba nie może długo zasnąć, często wybudza się w nocy lub budzi się nad ranem i nie może ponownie zasnąć, może również stale czuć się senna. Mogą towarzyszyć temu problemy z łaknieniem: osoba nie ma ochoty jeść lub przeciwnie objada się, pociąga to za sobą zmiany w ciężarze ciała. Chorzy skarżą się na uczucie wewnętrznego niepokoju, napięcia, dokucza im lęk o siebie, swoją przyszłość. Charakterystyczne dla cierpiących na depresję jest poczucie winy za to, że „nie potrafią dać sobie rady” i stanowią ciężar dla najbliższych. Szczególnie w okresie późnojesiennym i wczesnowiosennym pojawia się więcej zachorowań na depresję. Co zrobić w sytuacji, gdy część opisanych wyżej objawów występuje w naszym zachowaniu lub dostrzegamy je u kogoś bliskiego?

• Ustal, co się dzieje, jakie zmiany w swoim zachowaniu dostrzegasz?
  • Wprowadź środki zaradcze.
  • Nie wahaj się iść do specjalisty.
  • Przełam się powiedz o swoich trudnościach bliskim.
  • Nie lekceważ myśli samobójczych.
  • Nie tłumacz się z przebytej choroby.
Wydawnictwo     ECEBM     Bank Mózgów     Dydaktyka Konferencje i Szkolenia     Biblioteka     Zamówienia Publiczne     Administracja w IPiN Rzecznik Praw Pacjenta     Granty i Konkursy     Bad. Neurofizjologiczne     Uslugi Diagnostyczne

MECHANIZM ZGŁASZANIA NIEPRAWIDŁOWOŚCI W PROJEKTACH FINANSOWANYCH Z FUNDUSZY UNIJNYCH

W związku z realizacją projektu pt. „Przebudowa istniejących klinik psychiatrycznych – I etap” w Instytucie Psychiatrii i Neurologii informuję o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych.

Instytucja Zarządzająca Programem Infrastruktura i Środowisko stworzyła narzędzie do zgłaszania nieprawidłowości dotyczących projektów finansowanych z POIiŚ.

W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy:

skorzystać z formularza na stronie internetowej:

przesłać wiadomość korzystając ze specjalnego adresu email:

naduzycia.POIS@mir.gov.pl.

Za pośrednictwem tych mechanizmów należy zgłaszać podejrzenia nieprawidłowości, które dotyczą przedstawicieli instytucji wdrażających Program lub podmiotów realizujących projekty. Sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektu.

Źródło:

Web Design BangladeshBangladesh Online Market