Publikacja stanowi praktyczny przewodnik stworzony z myślą o lekarzach internistach, lekarzach rodzinnych, jak również lekarzach pracujących w podstawowej opiece zdrowotnej oraz zajmujących się medycyną stanów nagłych – NPL (nocna pomoc lekarska), SOR (szpitalny oddział ratunkowy).
Jak czytamy we wprowadzeniu nawiązanie kontaktu z pacjentem w stanach nagłych jest niezmiernie istotnym elementem rozpoczęcia procesu diagnostyczno-terapeutycznego. To inicjalny etap, na którym opiera się cała relacja, stanowiąc kluczowy fundament dla efektywnej interwencji. Oznacza to przekroczenie bariery pierwszego spotkania, pozyskanie zaufania oraz stworzenie atmosfery, w której pacjent czuje się komfortowo, dzieląc się swoimi myślami, uczuciami i doświadczeniami. Postępowanie diagnostyczne i komunikacja w stanach nagłych, które wymagają interwencji terapeutycznych, stanowią przedmiot odrębnej dziedziny psychiatrii, określanej w języku angielskim jako „emergency psychiatry”.
Serdecznie gratulujemy!
Ciasteczka, czyli niewielkie dokumenty tekstowe, wykorzystywane są przez witryny internetowe, aby poprawić efektywność korzystania z nich przez użytkowników.
Zgodnie z prawem, zezwala się na zapisywanie ciasteczek na urządzeniu użytkownika tylko wtedy, gdy są one kluczowe dla działania danej strony. W przypadku innych typów ciasteczek, wymagana jest zgoda użytkownika.
Nasza strona wykorzystuje różnorodne ciasteczka, w tym te dostarczane przez zewnętrzne serwisy, które są obecne na naszym portalu.