Czy ma Pani/Pan 65 lub więcej lat i przyjmuje lek nasenny dłużej niż 3 miesiące i częściej niż 3 razy w tygodniu?
Może to oznaczać, że przyjmuje go Pani/Pan szkodliwie.
Lista leków nasennych, które stosowane dłużej niż 4-6 tygodni mogą być szkodliwe dla osób w wieku powyżej 65 r.ż.:
Jeśli chce Pani/Pan o tym porozmawiać podczas jednorazowej porady w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w ramach badania BE-SAFE*, proszę skontaktować się
z Prof. Adamem Wichniakiem, email: besafe@ipin.edu.pl, telefon: 22 4582-510
W wiadomości email proszę podać:
Wyznaczymy termin wizyty, aby przestawić Pani/Panu jak można poradzić sobie z problemem szkodliwego przyjmowanie leków nasennych.
W skład Zespołu Badawczego w Instytucie wchodzą:
![]() |
* Projekt BE-SAFE (Wdrożenie zorientowanej na pacjenta i opartej na dowodach naukowych interwencji w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości opieki poprzez zmniejszenie używania benzodiazepin i leków nasennych) jest badaniem naukowym finansowanym w ramach pięcioletniego grantu Unii Europejskiej w programie naukowym Horyzont (nr umowy 101057123; 09/2022-08/2027) oraz przez Szwajcarski Sekretariat Stanu ds. Edukacji, Badań i Innowacji (SER) (nr umowy 22.00116).
Ciasteczka, czyli niewielkie dokumenty tekstowe, wykorzystywane są przez witryny internetowe, aby poprawić efektywność korzystania z nich przez użytkowników.
Zgodnie z prawem, zezwala się na zapisywanie ciasteczek na urządzeniu użytkownika tylko wtedy, gdy są one kluczowe dla działania danej strony. W przypadku innych typów ciasteczek, wymagana jest zgoda użytkownika.
Nasza strona wykorzystuje różnorodne ciasteczka, w tym te dostarczane przez zewnętrzne serwisy, które są obecne na naszym portalu.