mgr Anna Stołowska
Tel. (22) 45 82 521
Tel./fax. (22) 85 89 172
mgr Anna Grzelak-Teśniarz
tel. (22) 45 82 865
mgr Małgorzata Lewandowska
tel. (22) 45 82 865
mgr Szymon Domian
tel. (22) 45 82 865
lic. Dariusz Dolega
tel. (22) 45 82 663
mgr Artur Stryjakiewicz
tel. (22) 45 82 663
mgr Dorota Gmyrek
tel. (22) 45 82 663
mgr Monika Popławska
tel. (22) 45 82 663
Wioletta Kuzińska
tel. (22) 45 82 663
Warsztat Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii rozpoczął funkcjonowanie 01.08.1993r. Działalność WTZ jest finansowana przez Urząd Miasta Stołecznego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych .
Warsztat Terapii Zajęciowej realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej zmierzającej do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności każdego uczestnika, niezbędnych do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku.
W zajęciach w WTZ uczestniczy 39 osób, które z powodu zaburzeń psychicznych mają orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności i które zostały zakwalifikowane do rehabilitacji w formie terapii zajęciowej w Warsztacie.
Uczestnicy WTZ objęci są kompleksową rehabilitacją opartą na zasadzie partnerstwa polegającej na poszanowaniu praw uczestnika, a głównie prawa dotyczącego jego dobrowolnego uczestnictwa w procesie rehabilitacji. Wielostronność oddziaływań rehabilitacyjnych zakłada współdziałanie całego zespołu WTZ w różnych sferach życia codziennego uczestnika, zaś powtarzalność oddziaływań polega na powtarzaniu poprzednio nabytych umiejętności i stopniowaniu trudności aż do uzyskania całkowitej lub prawie pełnej samodzielności.
W programie zajęć WTZ ważną rolę odgrywa również terapia sztuką. Jest traktowana jako sposób na rozładowanie wewnętrznych napięć, pozbycia się przykrego dyskomfortu psychicznego, a zatem na poprawienie psychicznego funkcjonowania. Wykorzystujemy twórczy a zarazem rekreacyjny charakter zajęć w pracowniach. Uczestnicy WTZ, wspierani i mobilizowani przez terapeutów odkrywają w sobie nowe możliwości twórcze, odnajdują poczucie przynależności do wspólnie pracującej grupy, nawiązują kontakty z otoczeniem. Wykonane w WTZ prace prezentujemy na wystawach.
Ciasteczka, czyli niewielkie dokumenty tekstowe, wykorzystywane są przez witryny internetowe, aby poprawić efektywność korzystania z nich przez użytkowników.
Zgodnie z prawem, zezwala się na zapisywanie ciasteczek na urządzeniu użytkownika tylko wtedy, gdy są one kluczowe dla działania danej strony. W przypadku innych typów ciasteczek, wymagana jest zgoda użytkownika.
Nasza strona wykorzystuje różnorodne ciasteczka, w tym te dostarczane przez zewnętrzne serwisy, które są obecne na naszym portalu.