Instytut jest ośrodkiem specjalizującym się w rozwijaniu nowych metod leczenia oraz rehabilitacji chorych z zaburzeniami psychicznymi i neurologicznymi.
Jesteśmy otwarci na podjęcie współpracy w ramach zróżnicowanych form partnerstwa oraz tworzenia konsorcjów badawczo-rozwojowych. Zapraszamy do współpracy.
Rada Naukowa Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie zawiadamia, że w dniu 22 grudnia 2020 r. odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej za pośrednictwem platformy ZOOM, zapewniającej kontrolę przebiegu oraz rejestrację. Link do rejestracji na wydarzenie. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy
• godz. 11:20
lek. ŁUKASZ SMOLIŃSKI
Tytuł rozprawy:
„Reaktywność naczyń mózgowych, a progresja choroby i aktywność zapalna u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym”
Promotor:
dr hab. n. med. Tomasz Litwin Prof. IPiN
Promotor pomocniczy:
dr n. med. Marta Skowrońska
Recenzenci:
prof. dr hab. n. med. Urszula Fiszer, dr hab. n. med. Jacek Staszewski
Rozprawy doktorskie wyłożone są do wglądu w sekretariacie Rady Naukowej (bud. A, I piętro, pokój nr 118).
Streszczenia i recenzje dostępne są na stronie internetowej Instytutu
Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie Ogłasza pisemny przetarg na zbycie rezonansu magnetycznego Achieva 1.5T producent: Philips Medical Systems Nederland B.V.
Pożegnanie prof. dr hab. n. med. Jerzego Dymeckiego (27.04.1926 -31.08.2020 r.)
Z ogromnym żalem żegnamy wybitnego neuropatologa, ostatniego ze współzałożycieli Stowarzyszenia Neuropatologów Polskich prof. dr hab. n. med. Jerzego Dymeckiego.
Prof. dr hab. n. med. Jerzy Dymecki urodził się 27. kwietnia 1926 roku w Warszawie. Wczesną młodość spędził na wybrzeżu gdzie zdał egzamin dojrzałości oraz uzyskał dyplom lekarza na Akademii Medycznej w Gdańsku w 1952 r. Do Warszawy wrócił w 1956 r. Rozpoczął pracę jako asystent w Pracowni Histologii Układu Nerwowego (później Zakładu Neuropatologii) w Instytucie Psychoneurologicznym w Tworkach. W latach 1955 do 1960 specjalizował się w dziedzinie Neurologii. Neuropatologii uczył się pod kierunkiem prof. Ewy Osetowskiej, pod której opieką uzyskał stopień doktora nauk medycznych (1963 r.) oraz stopień doktora habilitowanego (1969 r.). W 1963 roku objął kierownictwo Zakładu Neuropatologii, którym kierował do 1998 roku. W tym samym roku współuczestniczył
w założeniu Stowarzyszenia Neuropatologów Polskich.
Po przeniesieniu Instytutu do Warszawy w 1972 roku oraz wyodrębnieniu Neuropatologii jako odrębnej dyscypliny (1973 r.) uzyskał specjalizację w tej dziedzinie
w 1974 roku. W roku 1978 uzyskał stopień profesora.
Profesor Jerzy Dymecki zorganizował powstanie w Zakładzie Neuropatologii nowych pracowni: mikroskopii elektronowej, morfometrii, neuropatologii doświadczalnej, które umożliwiały poszerzanie wiedzy neuropatologicznej. Przez cały okres kierowania zakładem kontynuował gromadzenie materiału, pozostałego po diagnostyce neuropatologicznej, pod postacią fragmentów mózgów utrwalonych w formalinie, bloczków parafinowych oraz preparatów zabarwionych metodami histologicznymi i immunohistochemicznymi. Materiał ten stanowi bazę archiwalną, która po digitalizacji stanowić będzie podstawę „Pierwszego Archiwum Mózgów w Polsce”. Prof. Jerzy Dymecki z okazji 50-lecia Instytutu Psychiatrii
i Neurologii został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.
Profesor dr hab. n. med. Jerzy Dymecki był autorem i współautorem 115 prac naukowych , promotorem 8 doktoratów, współautorem trzech podręczników neuropatologii. Uczestniczył w licznych konferencjach naukowych na całym świecie. Współpracował naukowo z wieloma ośrodkami badawczymi w tym z Institute for Basic Research in Developmental Disabilities (IBR) w Nowym Jorku. Głównymi tematami zainteresowań badawczych Profesora były choroby naczyniowe, neurozwyrodnieniowe,
w tym szczególnie choroba Alzheimera i Parkinsona oraz modele doświadczalne padaczki.
Profesor był człowiekiem o dużej kulturze osobistej, a swoją aprobującą postawą pobudzał do indywidualnego rozwoju zawodowego i naukowego wszystkich pracowników.
Ambulatoryjny Zespół Leczenia Uzależnień uprzejmie informuje, że oprócz kontynuowania poprzez system teleinformatyczne ( telefon, Skype, ZOOM ) terapii indywidualnych oraz grupowych, rozpoczął również przyjęcia pacjentów pierwszorazowych.
Zgłoszenia na konsultację pacjentów pierwszorazowych przejmowane są telefonicznie pod nr. tel 22 ( 45-82-788 ) w dniach:
Dyrekcja Instytutu Psychiatrii i Neurologii prosi o zgłaszanie się personelu medycznego, ratowników medycznych KPP oraz studentów kierunków medycznych w charakterze wolontariuszy do prowadzenia wstępnej segregacji medycznej pacjentów.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy:
W związku z dynamiczną sytuacją w Europie związaną z zachorowaniami wywoływanymi koronawirusem(COVID-19) w celu przeciwdziałania szerzeniu się wirusa wśród pacjentów i personelu, Dyrekcja Instytutu Psychiatrii i Neurologii wprowadza:
Instytut Psychiatrii i Neurologii realizuje Projekt:
„Wprowadzenie Nowoczesnych e-Usług w Podmiotach Leczniczych Nadzorowanych przez Ministra Zdrowia” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków EFRR w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 2 „E-administracja i otwarty rząd”, Działanie nr 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”, nr POPC.02.01.00-00-0092/18
Instytut Psychiatrii i Neurologii jest liderem projektu
„Kompleksowe wsparcie osób z zaburzeniami i chorobami psychicznymi w dzielnicy Mokotów”, który jest realizowany w ramach Działania 4.1 Innowacje społeczne w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej
(nr projektu POWR.04.01.00-IZ.00-00-014/17)
Informacje o projekcie
Okres realizacji: 01.10.2019 – 30.09.2022 r.
Wartość projektu: 10 486 717,54 zł
Obszar działania: Dzielnica Mokotów m.st. Warszawa,
Cel projektu: poprawa jakości działań w obszarze zdrowia psychicznego poprzez przetestowanie modelu wsparcia osób z zaburzeniami i chorobami psychicznymi wypracowanego w konkursie I etapu w okresie 01.10.2019 do 30.09.2022 na obszarze Dzielnicy Mokotów. Wskazany cel wpisuje się w cel szczegółowy PO WER dla tego konkursu – ma za zadanie przetestować innowacyjny model wsparcia dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego wypracowany na I etapie konkursu. Efektem projektu będzie odzyskanie samosterowności w różnych obszarach życia oraz odbudowa sieci satysfakcjonujących relacji interpersonalnych przez uczestników projektu z Dzielnicy Mokotów, ale także zwiększenie świadomości społecznej na temat zaburzeń psychicznych w społeczności lokalnej. Powyższym efektom podporządkowane są działania merytoryczne i organizacyjne MCZP, które pełni funkcje profilaktyczne, lecznicze, pomocowe i koordynuje działania na rzecz uczestników projektu oraz ich bliskich.
Partner projektu: “INTEGRACJA” Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Z Zaburzeniami Psychicznymi- koordynuje działanie mieszkań chronionych/treningowych i przejściowych
Pomocy mieszkańcom z obszarów działania centrum udziela:
Projekt realizowany w ramach IV etapu programu wieloletniego „Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy” finansowanego w latach 2017-2019 w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego / Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Koordynator programu: Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Projekt nr I.N.08.
Ambulatoryjny Zespół Leczenia Uzależnień w terminie od 16.05.2019 do 14.10.2020r. realizuje szeroki program terapeutyczny skierowany do osób uzależnionych, współuzależnionych oraz DDA. Informujemy, że w ramach tego projektu, który jest finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawy, poradnia prowadzi następujące grupy:
1) Grupa dla Kobiet uzależnionych – prowadząca: mgr Agnieszka Całka
(dla kobiet pełnoletnich zmagających się z uzależnieniem – utrzymujących abstynencję, które miały już doświadczenie z terapią). Start: wrzesień 2019r.
NABÓR TRWA – informacje
2) Grupa dla Par – grupa warsztatowa mgr Bogusława Mazurkiewicz, Michał Krześniak
NABÓR ZAKOŃCZONY
3) Grupa DDA I – mgr Bogusława Mazurkiewicz, mgr Iwona Aftyka
NABÓR ZAKOŃCZONY
4) Grupa DDA II – mgr Katarzyna Czarnecka, mgr Justyna Matkowska
Start: wrzesień 2019r. LISTA REZERWOWA , informacje:
5) Grupa dla Rodziców – grupa warsztatowa oparta o NVC – mgr Jadwiga Szkutnik, mgr Maria Bończa-Tomaszewska,
W związku z decyzją Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z dnia 19 lipca 2019r., o sygn. akt. WZ-II.9610.1.11.2019.ADP w sprawie czasowego zaprzestania działalności komórki organizacyjnej nr 021 pn. Całodobowy Ośrodek Terapii Uzależnień, w terminie od 1 sierpnia 2019r., do 31 grudnia 2020r., uprzejmie informujemy, o wstrzymaniu przyjęć w programie terapeutycznym realizowanym w Całodobowym Ośrodku Terapii Uzależnień.
Równocześnie zawiadamiamy, że program podstawowej terapii uzależnień realizowany w IPiN będzie w ramach Dziennego Ośrodka Terapii Uzależnień
Instytut Psychiatrii i Neurologii jest partnerem projektu zintegrowanego
„Deinstytucjonalizacja szansą na dobrą zmianę: projekt horyzontalny”,
który jest realizowany w ramach Działania 4.1 Innowacje społeczne w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju
(nr projektu WND-POWR.04.01.00-00-D208/17)
“Komputerowe wspomaganie diagnostyki zmianh fazy w przebiegu CHAD”
współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach:
Osi Priorytetowej I “Wykorzystanie działalności badawczo-rozwojowej w gospodarce”
Działania 1.2 “Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020
Oświadczenie Dyrekcji Instytutu Psychiatrii i Neurologii
W związku z rozpowszechnianymi w ostatnich dniach, przez niektóre media publiczne i społecznościowe informacjami, ujawniającymi dane personalne pracownika Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz jego miejsce pracy w kontekście czynnego uczestnictwa w proteście przed siedzibą Telewizji Polskiej, Dyrekcja Instytutu Psychiatrii i Neurologii pragnie oświadczyć:
Akceptacja różnorodności oraz szacunek dla każdego, kto wyraża swoje przekonania ideologiczne, w tym polityczne, są obowiązującymi w Instytucie Psychiatrii i Neurologii zasadami wynikającymi z nienaruszalnej godności każdego człowieka i służącymi utrzymywaniu najwyższych standardów etycznych.
Poglądy polityczne każdego z nas są naszą prywatną sprawą. Nie możemy w żadnym wypadku ingerować w czyjeś polityczne zaangażowanie. Nie możemy łączyć poglądów politycznych z oceną zawodową, ale też nie możemy wykorzystywać pracy zawodowej do politycznej agitacji.
Wszyscy nasi Pacjenci muszą być pewni, że najważniejszą zasadą postępowania, którą kieruje się personel medyczny Instytutu, jest dobro jego podopiecznych. Na straży tej uniwersalnej wartości musimy stać wszyscy. W każdej sytuacji budzącej uzasadnione podejrzenie naruszenia zasad etycznych Dyrekcja będzie liczyć na pomoc działającej w Instytucie Komisji Etyki.
Projekt „Przebudowa istniejących Klinik Psychiatrycznych w Instytucie Psychiatrii
i Neurologii – etap II”
nr POIS.09.02.00-00-0132/17
finansowany w ramach działania 9.2 Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych
oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia
Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020
Umowę na finansowanie Projektu podpisano 10.05.2018 r.
Od dnia 8 lutego 2018 r. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie w ramach Oddziału Dziennego III Kliniki Psychiatrycznej uruchomiono Centrum Leczenia Światłem.
Do dyspozycji pacjentów leczonych w oddziałach psychiatrycznych, poradni zdrowia psychicznego i poradni leczenia zaburzeń snu Instytutu oddano dwa pomieszczenia terapeutyczne, każde z czterema stanowiskami do prowadzenia fototerapii oraz salę to terapii grupowej. Centrum dysponuje również przenośnymi lampami oraz okularami do fototerapii.
Obok oferty leczniczej Centrum Leczenia Światłem wykonuje badania diagnostyczne. We współpracy z Ośrodkiem Medycyny Snu Instytutu możliwe jest wykonywanie badań rytmu snu i czuwania np. badań aktygraficznych. We współpracy z Zakładem Farmakologii i Fizjologii Układu Nerwowego Instytutu oferowana jest nowoczesna metoda oceny rytmu okołodobowego poprzez pomiar wieczornego profilu wydzielania melatoniny w ślinie.
Fototerapia jest metodą standardowo używaną przez specjalistów w celu leczenia zaburzeń afektywnych, szczególnie choroby afektywnej sezonowej, oraz zaburzeń rytmu okołobowego snu i czuwania.
Uruchomienie Centrum Leczenia Światłem możliwe było dzięki darowiźnie z Fundacji „Centrum Rozwoju Medycyny”.
Projekt „Zakup tomografu, przebudowa infrastruktury teletechnicznej i remont pracowni diagnostycznej”
Nr POIS.09.02.00-00-0113/17[1]
w ramach działania 9.2. Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020
Umowa o dofinansowaniu Projektu została zawarta 28 grudnia 2017 roku pomiędzy Ministrem Zdrowia a Instytutem Psychiatrii i Neurologii.
Wartość Projektu: 5420669,45 zł, w tym dofinansowanie UE: 4336535,56
Planowany termin zakończenia realizacji Projektu: 31.08.2018 r.
Zdjęcia obrazujące stan pracowni przed rozpoczęciem inwestycji:
W Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży można odbywać staż psychologiczny do certyfikatu psychoterapeuty i specjalizacyjny.
Informację uzyskać można pod telefonem (22) 4582 592 w poniedziałki w godz.: 9.30 – 10.30.
Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych na publiczną prezentację założeń projektu digitalizacyjnego zasobów Instytutu przygotowywanego w odpowiedzi na konkurs na dofinansowanie projektów w ramach poddziałania 2.3.1 „Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki” (typ II projektu: cyfrowe udostępnienie zasobów nauki) Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Prezentacja odbędzie się w dniu 28. września 2017 r. o godz. 12.00 w Zakładzie Neuropatologii piętro V, sala 510 w siedzibie Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, ul. Sobieskiego 9, 02-957 w Warszawie.
Osoby zainteresowane udziałem w prezentacji prosimy o przesyłanie zgłoszeń drogą elektroniczną na adres: w nieprzekraczalnym terminie do 27. września 2017 r. o godz. 15.00 W treści maila prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz danych kontaktowych wraz z nazwą reprezentowanej przez Państwa instytucji (jeżeli dotyczy).
Przebieg prezentacji utrwalany będzie za pomocą urządzeń rejestrujących dźwięk lub obraz i dźwięk
W ubiegłym tygodniu Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie podpisał umowę o dofinansowanie. Więcej na ten temat można przeczytać pod tym adresem:
Instytut Psychiatrii i Neurologii odpowiedział na zaproszenie do podjęcia współpracy w ramach porozumienia dotyczącego współpracy pomiędzy szpitalami. Inicjatywa dotyczy szerszego projektu współpracy pomiędzy Chinami i krajami Europy Środkowowschodniej „16+1” (http://www.china-ceec.org/eng/ ). Porozumienie zostało zawiązane 20 czerwca 2016 roku w Sozhou, Chiny, na poziomie ministerialnym, przez reprezentantów 17 krajów (http://english.jschina.com.cn/TodayJiangsu/201606/t2875646.shtml).
Głównym celem współpracy pomiędzy szpitalami z Chin i Europy Środkowowschodniej jest wymiana doświadczeń w zakresie badań, specjalności klinicznych i zarządzania szpitalami, w tym organizowanie wizyt studyjnych. W ramach współpracy Instytut Psychiatrii i Neurologii uczestniczył w pierwszym spotkaniu przedstawicieli szpitali 27 kwietnia 2017, Nanjing, Chiny. Podczas posiedzenia plenarnego CC-HCA, Instytut Psychiatrii i Neurologii został przyjęty w poczet członków CC-HCA.
Depresja jest chorobą, która dotyczy sfery emocjonalnej, motorycznej, poznawczej i somatycznej człowieka. W obszarze uczuć przeważa smutek, przygnębienie, niemożność odczuwania radości („nic nie cieszy”), czasami występuje rozdrażnienie. Chory ma uczucie ciągłego zmęczenia, braku energii. W funkcjonowaniu przejawia się to poprzez zmniejszenie aktywności, utratę zainteresowań, spowolnieniu w wykonywaniu codziennych czynności. Wraz z nasileniem choroby osoba staje się apatyczna i przejawia niechęć do podejmowania działalności. Wśród somatycznych oznak choroby występują trudności ze snem: osoba nie może długo zasnąć, często wybudza się w nocy lub budzi się nad ranem i nie może ponownie zasnąć, może również stale czuć się senna. Mogą towarzyszyć temu problemy z łaknieniem: osoba nie ma ochoty jeść lub przeciwnie objada się, pociąga to za sobą zmiany w ciężarze ciała. Chorzy skarżą się na uczucie wewnętrznego niepokoju, napięcia, dokucza im lęk o siebie, swoją przyszłość. Charakterystyczne dla cierpiących na depresję jest poczucie winy za to, że „nie potrafią dać sobie rady” i stanowią ciężar dla najbliższych. Szczególnie w okresie późnojesiennym i wczesnowiosennym pojawia się więcej zachorowań na depresję. Co zrobić w sytuacji, gdy część opisanych wyżej objawów występuje w naszym zachowaniu lub dostrzegamy je u kogoś bliskiego?
Ustal, co się dzieje, jakie zmiany w swoim zachowaniu dostrzegasz?
Wprowadź środki zaradcze.
Nie wahaj się iść do specjalisty.
Przełam się powiedz o swoich trudnościach bliskim.
MECHANIZM ZGŁASZANIA NIEPRAWIDŁOWOŚCI W PROJEKTACH FINANSOWANYCH Z FUNDUSZY UNIJNYCH
W związku z realizacją projektu pt. „Przebudowa istniejących klinik psychiatrycznych – I etap” w Instytucie Psychiatrii i Neurologii informuję o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych.
Instytucja Zarządzająca Programem Infrastruktura i Środowisko stworzyła narzędzie do zgłaszania nieprawidłowości dotyczących projektów finansowanych z POIiŚ.
Za pośrednictwem tych mechanizmów należy zgłaszać podejrzenia nieprawidłowości, które dotyczą przedstawicieli instytucji wdrażających Program lub podmiotów realizujących projekty. Sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektu.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych – Dz. Urz. UE L 119.1) – dalej jako RODO, Instytut Psychiatrii i Neurologii informuje:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Instytut Psychiatrii i Neurologii z siedzibą przy ul. Sobieskiego 9, 02-057 Warszawa;
Administrator danych osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych nadzorującego prawidłowość przetwarzania danych osobowych, z którym można skontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej (ipin-iod@ipin. edu.pl) lub pisemnie na adres siedziby Administratora w sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw;
Pani/Pana dane osobowe jako Pacjenta będą przetwarzane w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, zarządzania udzielaniem tych usług oraz leczenia i realizacji umów powierzenia przetwarzania tych danych na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c RODO oraz Art. 9 ust. 1 lit. h, które zezwalają na przetwarzanie tych danych bez konieczności wyrażenia zgody osoby, której dane dotyczą, wynika to bowiem z obowiązku prawnego określonego w ustawie z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (tekst jednolity: Dz.U. z 2017 r., poz. 1318) oraz ustawie z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (tekst jednolity: Dz.U. z 2017 r., poz. 1845) i ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2017 r., poz. 1938). W przypadku wyrażenia pisemnej wyraźnej i dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych teleadresowych przez Administratora Danych w celu komunikacji dotyczącej korzystania z usług medycznych oraz na otrzymywanie za pośrednictwem telefonii komórkowej i poczty elektronicznej informacji o planowanych wizytach, zmianie terminów, jak również informacji o medycznej działalności profilaktycznej podanie tych danych zgodnie z art. 7 ust. 2 RODO oznacza podpisanie stosownego formularza z prawem odwołania w dowolnym momencie wyrażonej zgody.
Pani/Pana dane osobowe jako pracownika, kandydata do pracy, stażysty lub wolontariusza, kontrahenta, dostawcy lub oferenta świadczonych usług będą przetwarzane na podstawie świadomej i dobrowolnej zgody (Art. 6 ust. 1 lit. a RODO) lub w przypadku zawarcia umowy o stosunku pracy i wykonania usług na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b RODO oraz na podstawie Art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jednolity: Dz.U. z 2018 r., poz. 108) podanie danych osobowych jest obowiązkowe, a w pozostałym zakresie dobrowolne. Pani/Pana dane osobowe zawarte w aplikacji przetwarzane będą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dla potrzeb niezbędnych podczas realizacji procesu rekrutacji lub na czas trwania stosunku pracy i nie będą udostępniane innym odbiorcom, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przepisami prawa.
Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich aktualizacji bądź sprostowania, uzyskania kopii lub ograniczenia czy zaprzestania przetwarzania oraz prawo żądania usunięcia danych, w przypadku gdy odbywało się ono na podstawie wyrażonej poprzednio zgody. Ma Pani/Pan prawo zażądać, abyśmy ograniczyli przetwarzanie danych osobowych wyłącznie do ich przechowywania lub wykonywania tylko działań uzgodnionych.
Przysługuje Pani/Panu prawo do przenoszenia danych, w tym do uzyskania od Administratora danych w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego dane osobowe dotyczące Pani/Pana, które były przetwarzane na podstawie umowy lub wyrażonej zgody, a także prawo do zlecenia Administratorowi przesłanie tych danych bezpośrednio innemu podmiotowi.
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia RODO.
Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie instytucje uprawnione z mocy przepisów prawa, a ich przetwarzanie w siedzibie Administratora Danych będzie prowadzone tylko przez upoważniony personel medyczny lub administracyjny, w tym podwykonawcom, którym powierzyliśmy przetwarzanie tych danych na podstawie zawartych umów. Pani/Pana dane osobowe nie będą natomiast udostępniane ani nie będą podlegały profilowaniu przez podmioty trzecie.
Pani/Pana dane osobowe jako Pacjenta będą przechowywane przez okres 20 lat, licząc od początku roku następującego po roku, w którym zostało Pani/Panu udzielone świadczenie zdrowotne, a w przypadku zgonu na skutek uszkodzenia ciała lub zatrucia, bądź konieczności monitorowania losów krwi i jej składników przez okres 30 lat od ostatniego wpisu i nie przysługuje Pani/Panu prawo żądania zaprzestania ich przetwarzania, bądź usunięcia. Wynika to z przepisów ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (tekst jednolity: Dz.U. z 2017 r., poz. 1318).